Home Panenky Odkazy Povídací místo


Téma měsíce
Interiéry a scény
Nápady a zajímavosti
***********
BARBIE:
Historie Barbie
***********
TONNER DOLLS:
***********
JAKKS PACIFIC DOLL:
***********
OSTATNÍ PANENKY
 

PANENKY

Ten den si pamatuju úplně přesně - bylo 3. listopadu 2005 a já jsem přemýšlela, čím bych mohla mojí tehdy skoro pětileté neteři Danielce udělat radost pod stromečkem.

Napadlo mě, že bych jí mohla zkusit ušít nějaké šaty na panenku Barbie, a tak jsem šla na Internet hledat nějakou inspiraci a střihy.

Po pár minutách klikání jsem objevila úžasné stránky plné modelů na panenky a taky střihů na ně. Hádáte správně, byly to Eričiny stránky. Staly se z nás virtuální kamarádky, párkrát jsme se i viděly na panenkářských srazech, ale hlavně jsme se spolu a ještě s Tamarou z Mexika pustily do šití Tématu měsíce, což byla velká motivace i zábava. Časem se k nám přidal skoro dav ostatních panenkářek a o to víc zábavy to bylo.

Na panenky jsem šila hodně v letech 2005-2010. Pak jsem se zaměřila na šití věcí podle časopisu Marina, což byly kromě hraček a dekorací taky kabelky a praktické i hezké věci pro rodinu a přátele ... no a v roce 2015 jsem se k panenkám zase vrátila, protože naše Kačka zatoužila po nějakých nových věcech na její početnou sbírku (kterou po mě podědila a stará se o ni s láskou a pečlivostí, což mě moc těší :o).

Kromě Kačenky máme i Tomíka, a tak někdy šiju holčičí a jindy klučičí věci :o) A jindy třeba něco docela jiného. Pokud byste chtěli vidět ostatní moje šití, najdete ho na mém druhém webu www.marta-b.cz.

Šití je jedním z mých největších a nejmilejších koníčků, a tak doufám, že to tak bude napořád :o) Je to totiž úžasný relax a miluju, když můžu někomu udělat radost věcí, kterou jsem pro něj sama ušila :o)
  webmaster: marta-b © marta-b since 2005